

StarAndDaisy 3 in 1 Baby Bedding Set for New Born Baby, Bed Mattress with Mosquito Net & Neck Pillow, Sleeping Nest Travel,
0 out of 5
₹0.00
| Size | Teddy Print |
| Included Components | Baby Mosquito net |
| Colour | Teddy Print |
| Style | Teddy Print |
| Brand | StarAndDaisy |
| Theme | Animal |
| Pattern | Mosquito net |
| Material | Mosquito net |
| Fabric Type | Cotton |
| Number of Pieces | 3 |
- 🛡️Multi-Purpose Use – Designed to serve multiple needs, making it perfect for home, travel, and everyday use.
- 🦟Creates a Safe & Comfortable Space – Provides a secure and cozy environment for better relaxation and peace of mind.
- 🛏️ Made with Safe & Durable Material – Crafted from high-quality, non-toxic fabric that is safe for daily use.
- 🚼 Blocks Insects & Mosquitoes – Effectively protects against mosquitoes and bugs, ensuring a disturbance-free experience.
- 🌿 Perfect Gift Choice – An ideal gift for family and friends for any occasion.
SKU: B0GHNVWWCB
Categories: Mosquito Nets, Nursery & Bedding
- Order now and your order ships With In 30 Mins
- +91-7995974279
Free Shipping
Affordable
Online Support 24/7
Secure Payment
Overview
Details
| specifications | |
|---|---|
| Width | 50cm |
| Height | 40cm |
| Length | 76cm |
| Weight | 200kg |
| ASIN | B0GHNVWWCB |
| Brand | StarAndDaisy |
| Colour | Teddy Print |
| Country of Origin | India |
| Enclosure Material | Mosquito net |
| Fabric Type | Cotton |
| Included Components | Baby Mosquito net |
| Item Dimensions | 76 x 50 x 40 Centimeters |
| Item Type Name | Baby Nest Mosquito net |
| Item Weight | 200 Grams |
| Manufacturer | StarAndDaisy |
| Model Number | Baby Mosquito net |
| Number of Pieces | 3 |
| Packer Contact Information | StarAndDaisy |
| Pattern | Mosquito net |
| Product Care Instructions | Hand Wash with Gentle Cycle |
| Size | Teddy Print |
| Style | Teddy Print |
| Theme | Animal |
| Unit Count | 1 Count |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.